Mihez hasonlít a magyar tudomány? A gömböchöz vagy a Rubik-kockához?
A választ megtudhatod a 2024. október 14-20. között a Magyar-Afrika Hét rendezvényünk alkalmával – fókuszban az OKTATÁS lesz!
…de előtte még kedvet csinálunk Afrikában különböző egyetemeknek is ahhoz, hogy eljöjjenek a rendezvényre!
France Mutombo beszámolója következik:
Az elmúlt napokban Szabó Leventével, Magyarország kinshasai diplomáciai irodájának konzul-ügyvivőjével meglátogattuk a Kongói Demokratikus Köztársaság legnagyobb egyetemét az Université de Kinshasa-t, ahol maga a rektor úr fogadott bennünket nagy tisztelettel.
Ez az az intézmény, amely az ország elitjének 40%-át termeli ki. A tudomány központja. A Kinshasai Egyetem rektora Jean Marie Kayembe Ntumba büszkén prezentálta az egyetem 5 éves ambiciózus tervét, ahol a kutatás, fejlesztés, innováció és partnerség tölt be jelentős szerepet.
A magyar egyetemekkel visszajelzései alapján nagyon szívesen alakítana ki együttműködéseket. Jean Marie Ntumba szeptemberben várja a magyar egyetemeket az Edukációs Roadshow keretében, októberben pedig vendégünk lesz a Magyar-Afrika Héten, mint előadó.
Ottjártunkkor egy érdekes magyar találmány mintadarabját vittük bemutatóra, majd később egy igazit is vittünk ajándékba, nevezetesen a Gömböcöt.
Hogy ez mi fán terem? Valójában én is csak akkor tudtam meg. Az érdekes, nem homogén formájú találmány lényege, hogy bármilyen irányból, bármely oldalára teszed le, ugyanabba a stabil egyensúlyi pontba tér vissza.
Eddig szimbolikusan használtam a Rubik-kockát, mint a magyar tudomány híres szimbólumát. De most úgy néz ki, hogy ez a szimbólum kiegészül a Gömböccel.
A tudomány legyen kocka vagy gömbölyű, de a lényeg az, hogy egy stabil egyensúly pontra vigye az emberiséget.